Właściwość z wyboru (spoza rewiru):

Na podstawie art. 8 ust. 5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o komornikach sądowych i egzekucji Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio. W przypadku wyboru komornik działa poza obszarem swojego rewiru komorniczego


Część ulic miasta Lublin

Azaliowa, Azotowa, Biłgorajska, Biskupie, Bławatkowa, Boczna Łęczyńskiej, Bronowicka, Bystrzycka, Ceglana, Chełmska, Chemiczna, Czerniejowska, Dobrzańskiego Bohdana, Dojazdowa, Doświadczalna, Drewniana, Droga Męczenników Majdanka nr parzyste, Dziubińskiej Heleny, Fabryczna nr parzyste, Felin, Firlejowska, Gilowa, Gospodarcza, Grabskiego Władysława, Graffa Emanuela, Grenadierów, Gromadzka, Grygowej Antoniny, Hajnowska, Herc Lucyny, Hrubieszowska, Hutnicza, Jagiellończyka Kazimierza, Jagiełły Władysława, Jakubowicka, Jarmarczna, Jaskółcza, Jastrzębia, Jesienna, Kasprowicza Jana, Kąpielowa od nr 26, Kijańska, Krańcowa od nr 106, Kresowa, Krępiecka, Królowej Jadwigi, Krzemionki, Lotnicza do nr 8, Łabędzia, Łagiewnicka, Łęczyńska, Łuszczowska, Majdan Osada, Majdan Tatarski, Majdanek, Maszynowa, Mełgiewska, Metalurgiczna, Mieszczańska, Montażowa, Motorowa, Odlewnicza, Pancerniaków, Parkowa, Placowa, Plagego i Laśkiewicza, Pliszczyńska, Podlaska, Pogodna, Polna, Przecznica, Przyjaźni, Przymieszczańska, Puchacza, Rataja Macieja, Rolna, Rolna Osada, Rozdroże, Rudlickiego Jerzego, Rządu Ludowego RP Plac, Skibińska, Składowa, Słowicza, Słupkowa, Sokola, Sowia, Szczygla, Szklana, Tokarska, Turystyczna,Tysiąclecia Al. od nr 78, Tyszowiecka, Witosa Wincentego, Wrońska, Wylotowa,Zadębie, Zawieprzycka, Zgodna, Zimna, Zimowa, Zygmunta Augusta, Żytnia.


Miasto Świdnik


Gminy:


Gmina Bychawa w skład której wchodzą miejscowości:

Bychawka Druga, Bychawka Druga Kolonia, Bychawka Pierwsza, Bychawka Trzecia, Bychawka Trzecia-Kolonia, Gałęzów, Gałęzów-Kolonia Druga, Gałęzów-Kolonia Pierwsza, Grodzany, Józwów, Kosarzew Dolny-Kolonia, Kowersk, Leśniczówka, Łęczyca, Marysin, Olszowiec, Olszowiec-Kolonia, Osowa, Osowa -Kolonia, Podzamcze, Romanów, Skawinek, Stara Wieś Druga, Stara Wieś Pierwsza, Stara Wieś Trzecia, Urszulin, Wandzin, Wincentówek, Wola Duża, Wola Duża-Kolonia, Wola Gałęzowska, Wola Gałęzowska-Kolonia, Zadębie, Zaraszów, Zaraszów-Kolonia, Zdrapy.


Gmina Głusk w skład której wchodzą miejscowości:

Abramowice Prywatne, Abramowice Kościelne, Ćmiłów, Dominów, Głuszczyzna, Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Majdan Mętowski, Mętów, Nowiny, Prawiedniki, Prawiedniki-Kolonia, Wilczopole, Wilczopole-Kolonia, Wólka Abramowicka, Żabia Wola.


Gmina Jabłonna w skład której wchodzą miejscowości:

Chmiel Pierwszy, Chmiel Drugi, Chmiel-Kolonia, Czerniejów, Czerniejów-Kolonia, Jabłonna Druga, Jabłonna Pierwsza, Jabłonna-Majątek, Piotrków-Kolonia, Piotrków Pierwszy, Piotrków Drugi, Skrzynice, Skrzynice Pierwsze, Skrzynice-Kolonia, Tuszów, Wierciszów, Wolnica.


Gmina Krzczonów w skład której wchodzą miejscowości:

Antoniówka, Boży Dar, Gierniak, Kosarzew Dolny, Kosarzew Górny, Kosarzew-Stróża, Krzczonów, Krzczonów Pierwszy, Krzczonów Drugi, Krzczonów Trzeci, Krzczonów-Wójtostwo, Krzczonów-Folwark, Krzczonów-Skałka, Krzczonów-Sołtysy, Lewandowszczyzna, Majdan Policki, Nowiny Żukowskie, Olszanka, Piotrkówek, Policzyzna, Pustelnik, Sobieska Wola Pierwsza, Sobieska Wola Druga, Teklin, Walentynów, Zielona, Żuków Pierwszy, Żuków Drugi, Żuków-Kolonia.


Gmina Ludwin w skład której wchodzą miejscowości:

Czarny Las, Dąbrowa, Dratów, Dratów-Kolonia, Jagodno, Kaniwola, Kobyłki, Kocia Góra, Krzczeń, Ludwin, Ludwin-Kolonia, Piaseczno, Rogóźno, Rozpłucie Drugie, Rozpłucie Pierwsze, Stary Radzic, Uciekajka, Zezulin Drugi, Zezulin Niższy, Zezulin Pierwszy, Godziembów, Grądy.


Gmina Łęczna w skład której wchodzą miejscowości:

Ciechanki Krzesimowskie, Ciechanki Łęczyńskie, Karolin, Leopoldów, Łuszczów-Kolonia, Nowogród, Piotrówek Drugi, Podzamcze, Rossosz, Stara Wieś, Stara Wieś-Kolonia, Stara Wieś-Stasin, Trębaczów, Witaniów, Zakrzów, Zofiówka.


Gmina Mełgiew w skład której wchodzą miejscowości:

Dominów, Franciszków, Jacków, Janowice, Janówek, Józefów, Krępiec, Krzesimów, Mełgiew, Minkowice, Minkowice-Kolonia, Nowy Krępiec, Piotrówek, Podzamcze, Trzeciaków, Trzeszkowice, Żurawniki, Lubieniec.


Gmina Milejów w skład której wchodzą miejscowości:

Antoniów, Antoniów-Kolonia, Białka, Białka-Kolonia, Cyganka, Dąbrowa, Górne, Jaszczów, Jaszczów-Kolonia, Kajetanówka, Klarów, Łańcuchów, Łysołaje, Łysołaje-Kolonia, Maryniów, Milejów, Milejów-Osada, Ostrówek-Kolonia, Popławy, Starościce, Wólka Bielecka, Wólka Łańcuchowska, Zalesie, Zgniła Struga.


Gmina Niemce w skład której wchodzą miejscowości:

Baszki, Boduszyn, Ciecierzyn, Dys, Dziuchów, Elizówka, Jakubowice Konińskie, Jakubowice Konińskie-Kolonia, Kawka, Krasienin, Krasienin-Kolonia, Kolonia Bystrzyca, Ludwinów, Łagiewniki, Majdan Krasieniński, Nasutów, Niemce, Nowy Staw, Leonów, Osówka, Pólko, Pryszczowa Góra, Rudka Kozłowiecka, Stoczek, Stoczek-Kolonia, Swoboda, Wola Niemiecka, Wola Krasienińska, Zalesie.


Gmina Piaski w skład której wchodzą miejscowości:

Borkowszczyzna, Brzezice, Brzezice Pierwsze, Brzeziczki, Bystrzejowice Pierwsze, Bystrzejowice Drugie, Bystrzejowice Trzecie, Emilianów, Gardzienice Pierwsze, Gardzienice Drugie, Giełczew, Jadwisin, Janówek, Józefów, Kawęczyn, Kębłów, Klimusin, Kolonia Siedliszczki, Kolonia Kębłów, Kolonia Wola Piasecka, Kozice Dolne, Kozice Dolne-Kolonia, Kozice Górne, Majdan Brzezicki, Majdan Kawęczyński, Majdan Kozic Dolnych, Majdan Kozic Górnych, Majdanek Kozicki, Marysin, Młodziejów, Nowiny, Piaski Górne, Piaski Wielkie, Siedliszczki, Stefanówka, Wierzchowiska Pierwsze, Wierzchowiska Drugie, Wola Gardzienicka, Wola Piasecka, Żegotów.


Gmina Puchaczów w skład której wchodzą miejscowości:

Albertów, Bogdanka, Brzeziny, Ciechanki, Ciechanki-Kolonia, Jasieniec, Nadrybie-Dwór, Nadrybie Ukazowe, Nadrybie-Wieś, Ostrówek, Puchaczów, Stara Wieś, Szpica, Turowola, Turowola-Kolonia, Wesołówka, Zawadów.


Gmina Rybczewice w skład której wchodzą miejscowości:

Bazar, Choiny, Częstoborowice, Izdebno, Izdebno-Kolonia, Pilaszkowice Drugie, Pilaszkowice Pierwsze, Podizdebno, Rybczewice (d. Rybczewice Drugie), Rybczewice Pierwsze, Stryjno Pierwsze, Stryjno Drugie, Stryjno-Kolonia, Wygnanowice, Zygmuntów.


Gmina Spiczyn w skład której wchodzą miejscowości:

Charlęż, Januszówka, Jawidz, Kijany, Ludwików, Nowa Wólka, Nowy Radzic, Spiczyn, Stawek, Stoczek, Zawieprzyce, Zawieprzyce-Kolonia, Ziółków.


Gmina Strzyżewice w skład której wchodzą miejscowości:

Borkowizna, Bystrzyca Nowa, Bystrzyca Stara, Dębina, Dębszczyzna, Franciszków, Iżyce, Kajetanówka, Kiełczewice Dolne, Kiełczewice Górne, Kiełczewice Maryjskie, Kiełczewice Pierwsze, Kolonia Kiełczewice Dolne, Osmolice Pierwsze, Osmolice Drugie, Pawłów, Pawłówek, Piotrowice, Polanówka, Pszczela Wola, Strzyżewice, Żabia Wola, Kandydaci, Kąty, Kolonia Dębszczyzna, Kolonia Pawłówek, Niemiecka Wieś, Ogrodniki, Piotrowice-Kolonia, Poczyśle, Podbystrzyca, Podlesie, Rechta, Rechtówek, Rękasówka, Saganówka, Stara Wieś, Stary Pawłówek, Stasin, Tuszów, Widniówka, Zagrody, Zapotok.


Gmina Trawniki w skład której wchodzą miejscowości:

Biskupice, Bonów, Dorohucza, Ewopole, Oleśniki, Pełczyn, Siostrzytów, Struża, Struża-Kolonia, Trawniki, Trawniki-Kolonia, Majdan Siostrzytowski.


Gmina Wólka w skład której wchodzą miejscowości:

Biskupie-Kolonia, Bystrzyca, Długie, Jakubowice Murowane, Kolonia Pliszczyn, Kolonia Świdnik Mały, Łuszczów Drugi, Łuszczów Pierwszy, Łysaków, Pliszczyn, Rudnik, Sobianowice, Świdniczek, Świdnik Duży (sołectwa: Świdnik Duży Pierwszy i Świdnik Duży Drugi), Świdnik Mały, Turka, Wólka.


Gmina Wysokie w skład której wchodzą miejscowości:

Antoniówka, Biskupie, Biskupie-Kolonia, Giełczew Pierwsza, Giełczew Druga, Giełczew-Doły, Giełczew-Kolonia, Guzówka, Kajetanów, Łosień, Maciejów Nowy, Maciejów Stary, Nowy Dwór, Radomirka, Rezerwa, Słupeczno, Spławy, Stolnikowizna, Wysokie, Zabłocie.


Gmina Zakrzew w skład której wchodzą miejscowości:

Annów, Baraki, Boża Wola, Dębina, Karolin, Majdan Starowiejski, Nikodemów, Ponikwy, Szklarnia, Targowisko, Targowisko-Kolonia, Tarnawka Pierwsza, Tarnawka Druga, Wólka Ponikiewska, Zakrzew, Zakrzew-Kolonia.